اهمیت پیج رنک گوگل در سئو سایت

اهمیت پیج رنک گوگل در سئو سایت چقدر است؟

آیا اگر پیج رنک سایت شما ۰ یا ۱ باشد نشان دهنده وضعیت بد سئو در سایت شماست؟

آیا گوگل به سایت هایی که پیج رنک ۰ دارند توجهی نمیکند؟

اگر پیج رنک سایت من صفر باشد لزوما بازدید کمی خواهم داشت و در نتایج موتور جستجوگر گوگل سهمی نخواهم داشت؟

و سوالاتی از این قبیل بار ها و بار از ما پرسیده شده است! لازم دانستم که توضیحاتی در باره پیج رنک گوگل و میزان تاثیر گذاری آن در نتایج گوگل بر اساس الگوریتم فعلی ارائه کنیم .

اهمیت پیج رنک گوگل در سئو سایت

در سال های گذشته پیج رنک گوگل مدام در حال تغییر و آپدیت شدن بود و تاثیر بسزایی در سئو و وضعیت نمایش لینک های سایت در نتایج جستجو داشت. بار ها پیش می آمد که گوگل در سال چندین بار اقدام به آپدیت و به روز رسانی پیج رنک میکرد و این موضوع سبب راه اندازی بازار فروش بک لینک و سئو به روش های غیر اخلاقی شد. در گذشته میتوانستید با اطمینان از تاثیر پیج رنک بر نتایج گوگل استراتژی سئو سایت خود را بر پایه پیج رنک گوگل و افزایش رتبه آن پایه ریزی کنید ولی در حال حاضر داستان به شکلی دیگر رقم میخورد…

در ۲ سال گذشته گوگل به طور میانگین سالی یک بار پیج رنک را آپدیت کرده است و الگوریتم های پیچیده ای نیز برای شناسایی سورس های فروش و البته خرید بک لینک طراحی نموده است . در این شرایط تکلیف سایتی که یک یا ۲ سال با تولید محتوای غنی و سئو عالی فعالیت کرده است چیست؟ مسلما با توجه به رنک صفر دامنه در زمان شروع و عدم آپدیت پیج رنک توسط گوگل سایت مذبور پس از گذشت ۲ سال هنوز پیج رنکی معادل صفر خواهد داشت.

نتیجه گیری بسیار ساده است و نیازی به داشتن دانش یا حتی زیرکی خاصی هم ندارد زیرا رنک گوگل در حال حاضر کمترین تاثیر را بر روی سئو و کیفیت نمایش مطالب وب سایت شما در گوگل در سال های گذشته دارد. ملاک فقط و فقط محتوای غنی در کنار رعایت ساده ترین استاندارد های سئو است. با تولید مطالب جدید و خود داری از کپی پیست و رعایت موارد ساده ای مانند استاندارد بودن متا تگ ها ، استفاده صحیح از عکس و خود داری از خرید بک لینک و پاپ آپ و … به صورت اتوماتیک سئو سایت شما قابل قبول خواهد بود.

امروز با راه اندازی یک سایت خام و تازه و فقط با قرار دادن اولین مطلب با رعایت تمام استاندارد های سئو در گوگل، میتوانید انتظار گرفتن ربته قابل قبولی در صفحات گوگل را داشته باشید. مواردی مانند تغییر لینک ها به فرمت مورد علاقه موتور های جستجو ، استفاده صحیح ازپلاگین های سئو و یک هاست سریع و بدون داون تایم نیازی به پرداخت هزینه به سئو کار نخواهید داشت .به شما توصیه میکنیم ویدئو کلیپ های منتشر شده توسط وبلاگ رسمی گوگل در باره آخرین آپدیت ها و اخبار سئو را همیشه نگاه کنید و در صورت وجود هر گونه تغییر، سریعا وضعیت را با سئو سایت خود بسنجید. در این صورت همیشه به روز بوده و شاهد مشکلاتی مانند افت ناگهانی بازدید هم نخواهید بود

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *