یک تجربه موفق در ایجاد تغییر در سایت شخصی

در این مقاله قصد داریم یک تجربه موفق در بهینه سازی یک وب سایت شخصی را مرور کنیم که مطمئنا” ایده های خوبی را برای کسانی که هدف مشابهی را دنبال می کنند در بر خواهد داشت.

مطالب زیر به نقل از آقای کوین بروک است .وی سایت خود را مجددا طراحی و با تغییرات شگرفی مواجه شده است.

در طول هفته ی گذشته سایت خود را مجددا طراحی و تغییراتی در صفحه ی اصلی آن داشتم که باعث شد میزان کارآیی آن افزایش یابد.

در طراحی مجدد یک سایت بایستی نیازهای مخاطبین خود را در نظر گرفته و سپس بتوانید  آنها را تامین کنید. کاربران من به سه دسته تقسیم می شوند :

دوستان و خانواده ها: که بیشتر به خواندن علاقه دارند تا نوشتن .

کسانی که از طریق ترافیک گوگل به سایت هدایت می شوند و از صفحه ی خاصی بازدید و سپس آن را ترک می کنند.

مشتریان بالقوه،کارمندان و شرکا که از طریق اخبار ، Twitter  و ایمیل هایی که به آنها ارسال شده است جذب سایت می شوند.

بیشتر ترافیک سایت مربوط به دو گروه اول می باشد.دسته ی سوم کسانی هستند که هنوز من را نمی شناسند اما در آینده ارتباط خود را آغاز خواهند کرد.  در این حالت سایت نقش مهمی در کمک کردن به آنها برای تصمیم گیری مناسب ایفا می کند.بنابراین طراحی مجدد با هدف ارتباط با این گروه انجام شده است.

اگر سایت به سوال زیر بتواند پاسخ دهد،گروه سوم موفق خواهند بود:

مخاطب چه  کسی است و چرا باید به وی گوش داد.سایت قدیمی من نمی توانست به درستی به این  سوال پاسخ دهد چرا که ظاهر آن مناسب نبود.

یک قالب استاندارد فقط برای یک حالت مورد استفاده قرار می گیرد و در حالتی که نویسندگان به طور مداوم سایت را به روز آوری می کنند و خوانندگان منتظر مشاهده ی تغییرات در هر بازدید هستند کاربردی نمی باشد. بیشتر وبلاگها از این مدل پیروی نمی کنند چرا که نویسندگان آنها به ندرت آن را به روز کرده و مخاطبین دائمی ندارند. بنابراین شمای آن از سایت متفاوت است. سایت قدیمی من تقریبا شبیه به بلاگ بود و راهنمای صفحات آن راحت و واضح نبود. در زیر برخی مشکلات این سایت لیست شده است:

عدم وجود راهی برای یافتن سریع محتوا .

پستها با موضوعات مختلفی وجود دارد که برای گروه های مختلف کاربری بدون سازماندهی خاص مناسب هستند.

عدم وجود عکس یا توصیفی از نویسنده

عملکرد گزینه هایی مانند  send email, read more about me  با refresh صفحه انجام می شود که این حرکت روند انجام کار را از آنجایی که  بیشتر بازدیدکنندگان تنبل هستند سخت می کند.

مقالات به شکل متنی پست می شوند که ممکن است میزان توجه کاربر را کاهش دهد. درصورتی که چندین تصویر می توانند محتوای پست را بسیار گویاتر نشان دهد.

در نهایت وجود تعداد زیادی از صفحات نگهداری آن را مشکل تر می کند .

اهداف زیر را برای طراحی مجدد سایت در نظر گرفتم :

توضیح بهتری در مورد خودم در هر صفحه داشته باشم

قرار دادن بهترین محتویات برای کاربران

قرار دادن گزینه هایی مانند email, Twitter, برای دسترسی راحت تر

تقویت زمان لود صفحه که باعث افزایش رضایت کاربران و رتبه ی گوگل می شود.بنابراین سایت به کلی تغییر کرد که هم اکنون احساس رضایت بیشتری نسبت به آن دارم.به علاوه سایت من 10 تا از بهترین پست های طبقه بندی شده را در بردارد. بنابراین محتویات آن برای بازدیدکنندگان پویا است.

همچنین اقداماتی برای تقویت سرعت لود صفحه انجام دادم.

ابتدا دو پلاگین نصب کردم که اولی فایل های CSS,Javascript را در یک فایل قرار می دهد و WP Super Cache فایل Html را تولید وبه جای مراجعه به دیتابیس در اختیار کاربران قرار می دهد. این باعث کاهش زمان پاسخ ، تعداد درخواست ها و طول هر درخواست می شود.

همچنین از a sprite برای نمایش آیکن ها در صفحات بلاگ استفاده کردم و 5 درخواست را به یکی تقلیل دادم.در نتیجه  بلاگ امتیاز 83 از 100 را دریافت و امتیاز صفحه اصلی 78 از 100 شد که در مقایسه با سایت قدیمی 20 امتیاز افزایش را نشان می داد.

این کارها نتایج طراحی مجدد سایت می باشد.

منبع : kev.inburke.com

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *