3 روش موثر برای بهینه سازی وردپرس

 

در این پست به شما 3 روش ساده و مفید را برای بهینه سازی وبسایت یا وبلاگ وردپرسی شما آموزش خواهیم داد.تا پایان این پست با ما همراه باشید.

بگذارید ابتدا اینگونه شروع کنیم که سئو بر 2 پایه استوار است:

سئوی داخلی: انجام تنظیمات مربوط به سئوی وبسایت و بهینه سازی کلمات کلیدی

سئوی خارجی: لینک بیلدینگ و فعالیت در شبکه های اجتماعی و …

تصورات زیادی وجود دارد مبنی بر این که ساختار خود وردپرس به شکلی است که برای موتورهای جستجو بهینه شده است.اما این تصور به واقعیت زیاد نزدیک نیست.در زیر 3 راهکار اولیه برای بهینه سازی وبسایت وردپرسی شما را ذکر میکنیم.

    ایجاد و ثبت نقشه سایت

نقشه سایت (Sitemap) فایلی با فرمت XMl میباشد که تصور و ساختار بهتری در مورد وبسایت شما برای موتورهای جستجو ایجاد میکند.به کمک این فایل میتوانید لینک هایی که در اعماق وبسایت وجود دارند را بهتر در اختیار اسپایدرها قرار بدهید.در مورد نقشه سایت به نکات زیر توجه داشته باشید:

مطمئن شوید نقشه سایت در گوگل و بینگ ثبت شده است

لینک نقشه سایت را در فوتر وبسایت برای نتیجه بهتر قرار دهید.

    حل مشکل لینک های شکسته

اگر مساول مربوط به بهینه سازی وبسایت را دنبال کرده باشید حتما با آپدیت های اخیر گوگل به نام های Panda و Penguin آشنا هستید.در این اپدیت ها بسیار بر محتوای باارزش تاکید شده است.یکی از مواردی که اهمیت محتوا را مشخص میکند وضعیت لینک های وبسایت است.در روند ایجاد و مدیریت وبسایت بسیار پیش می آید که بنا به دلایلی لینک هایی به صفحاتی داده میشود و یا لینک هایی ایجاد میشود که به مرور زمان نابود میشوند.در ورپرس افزونه ای وجود دارد به نام Broken Link Checker که میتواند به شما در این امر یاری برساند.

    جلوگیری از ایندکس شدن صفحات آرشیو و تگ

یکی از بدترین و رایج ترین اشتباهاتی که در مدیران وبسایت ها مخصوصا مدیران وبسایت های فارسی زبان انجام میدهند ایندکس کردن تمامی صفحات است.یا صفحاتی مانند معرفی نویسنده را ایندکس میکنند.

این صفحات برای ساختار صفحات و ایجاد ساختار بهتری برای لینک های داخلی مفید هستند اما از ایندکس شدن آنها جلوگیری کنید.تنها اجازه ی ایندکس شدن پست ها و صغحات مهم را بدهید.

بهینه سازی وبسایت های وردپرسی کار سختی نیست اما بازگردانی کاری که انجام داده اید زمان خواهد برد و حتی ممکن است تاثیرات منفی داشته باشد.پس در مورد تکنیک هایی که اجرا میکنید مطمئن باشید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *